Jak licytować

W jaki sposób można wziąć czynny udział w aukcji?

 

K R O K 1

Utwórz darmowe konto na ArtBidLive.com. W tym celu dokonaj rejestracji poprzez wypełnienie obowiązkowych pól podając swoje imię i nazwisko, nazwę i nip firmy [o ile ewentualnych zakupów dokonywać będzie podmiot, który reprezentujesz], adres, numer telefonu, adres poczty elektronicznej, zaakceptuj ogólne warunki korzystania z platformy i politykę prywatności  kliknij przycisk w górnym pasku narzędzi: „Rejestracja”.

 

K R O K 2

Po rejestracji i założeniu konta dokonujesz wyboru, w której aukcji bądź aukcjach chcesz licytować wybrane przez siebie przedmioty aukcyjne.

 

K R O K 3

Aby móc licytować musisz zarejestrować się do konkretnej aukcji  kliknij przycisk: „Zarejestruj się do aukcji”.

 

K R O K 4

Po nadaniu przez organizatora aukcji statusu „Zaakceptowany”, możesz wziąć udział w aukcji bezpośrednio licytując  kliknij, po „wejściu” do katalogu aukcji, przycisk: „Licytuj” lub skorzystaj z tzw. mechanizmu podbić z limitem, który licytuje automatycznie do określonej kwoty w zastępstwie za Ciebie  kliknij przycisk: „Złóż ofertę z limitem”.

 

Czy zawsze do każdej aukcji trzeba się rejestrować oddzielnie?

 

Tak. Do każdej aukcji, w której chcesz wziąć udział i licytować wybrany przedmiot aukcyjny, musisz wcześniej się zarejestrować i uzyskać status „Zaakceptowany” nadany przez organizatora aukcji. Zalecamy, aby rejestrować się do aukcji z wyprzedzeniem czasowym.

 

Jakie dodatkowe opłaty ponosi ostatecznie Licytujący?

 

Wysokość opłat dodatkowych może być zróżnicowana i zależna jest od organizatora aukcji oraz konkretnego przedmiotu przeznaczonego do sprzedaży. Dodatkowe opłaty określone są zazwyczaj w regulaminach aukcji, z którymi zalecamy się każdorazowo zapoznać.

Na ogół poziom tzw. opłaty aukcyjnej wynosi ok. 20%, którą wygrywający licytację musi zapłacić powyżej ceny aukcji. Do opłat dodatkowych mogą, choć nie muszą dochodzić koszty wysyłki i/lub droit de suite z tytułu praw autorskich.

Rejestracja do aukcji

Przez naciśnięcie przycisku „Zatwierdź rejestrację” akceptujesz regulamin aukcji.

Organizator aukcji w najkrótszym czasie określi Twój status.